Smoothie i čokoladni veganski brownies by Helena Malogorski

Smoothie i čokoladni veganski brownies by Helena Malogorski

 

Donosimo recept za smoothie i sasvim drukčiji brownie, a kakvog je okusa probati možete na 8. dm ženskoj utrci. Za sudionike i posjetitelje spremat će ga poznata blogerica Helena Malogorski. Vidimo se 8. lipnja na Jarunu?

Recept za smoothie:

300 ml dmBio bademovog mlijeka
2 zrele banane
1 šaka smrznutog šumskog voca
1 jušna žlica konopljinog praha
1 jušna žlica dmBio chia sjemenki

 

Sve sastojke izmiksajte u blenderu i konzumirajte odmah:)

 

 

Recep za brownies:

Sastojci:

250 g heljdinog brašna

Prstohvat himalajske soli

 

320 g dmBio kokosovog šećera

60 g kakao praha

1 čajna žličica sode bikarbone

125 g dmBio kokosovog ulja (otopljenog)

100 ml biljnog mlijeka

1 jušna žlica zamjene za jaja*

Orasi – 1 šaka

 

 

Postupak:

Zagrijte pećnicu na 180°C.

U međuvremenu u većoj posudi dobro pomiješajte heljdino brašno, himalajsku sol, kokosov šećer, kakao prah i sodu bikarbonu. Zatim dodajte otopljeno kokosovo ulje, biljno mlijeko i zamjenu za jaja. Sve dobro sjedinite i premjestite na pleh za pečenje. Sitno nasjeckajte orahe i pospite ih po smjesi.

Pecite 25 minuta na 180°C ili, zbog razlika u pećnicama, koristite trik s čačkalicom – ako je čačkalica suha kada probate smjesu brownie je pečen.

Jednom kada je pečen, izvadite brownie iz pećnice i pričekajte 10 minuta prije rezanja.

 

 

*Zamjena za jaja

Sameljite 1 jušnu žlicu chia sjemenki ili lanenih sjemenki. Na 1 žlicu sjemenki dodajte 4-5 jušnih žlica vode, promiješajte i ostavite sa strane 10 minuta kako bi se formirala smjesa koja će zamijeniti jaje i povezati sve sastojke.