Recept: Sezonske namirnice za ukusnije jelo

Recept: Sezonske namirnice za ukusnije jelo

 

Mijenjanjem godišnjih doba priroda nas podsjeća na svoju raznolikost i pruža nam jedinstvenu priliku da uživamo u različitim namirnicama. Taj prirodni ciklus ne bismo smjeli narušavati kupujući tijekom cijele godine namirnice, nego konzumirati sezonsku hranu.

Sezonska je hrana svježa, hranjiva i ukusna te nam pruža vitamine, minerale, enzime i antioksidanse. Tako na primjer možete posegnuti za narom čije slatke bobice čudesno djeluju na zdravlje cjelokupnog organizma, a izvor su dijetalnih vlakana i folne kiseline.

Za pravo uživanje u sezonskim blagodatima pripremite ukusnu piletinu s narom i kus kusom. Sok od nara umiješajte s kockom za juhu pa u umak ubacite sjemenke nara. Nakon pet minuta dodajte kus kus i listiće badema te prelijte pečeni pileći file narezan na kocke.

 

Za sve sladokusce imamo i prijedlog deserta za ukusan početak proljeća. Zdrava, sezonska namirnica iz ovog jednostavnog recepta jest avokado. Sadrži malo kolesterola, a odličan je izvor nezasićenih masnih kiselina, dijetalnih vlakana, vitamina C, K i folne kiseline. Masti koje se nalaze u avokadu povećavaju razinu dobrog kolesterola u krvi.

Za čokoladni mousse s avokadom istopite čokoladu za kuhanje na pari pa ju s jednim i pol avokadom, nekoliko žlica meda i žličicom kokosova ulja stavite u blender. Dobro izmiješajte sastojke pa mousse ulijte u čašice i držite u hladnjaku sat vremena prije posluživanja.